Before I Die

Before I Die [The Making of Harry Potter]

25. června 2017 v 15:09 | eLLen May
Warner Bros. Studio Tour London - The Making of Harry Potter ..tak třeba se mi to opravdu vyplní. Už na podzim budu na pár dní v Londýně! Konečně poznám tohle užasné město. A skutečnost, že to můžu spojit s další svojí posedlostí (s příběhy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi) z toho dělá téměř spněný sen. Nakonec jsem se sice rozhodla pro cestovku, ale snad to přežiju. Zatím jsem "všude" byla jen na vlastní pěst, tak bych ráda vyzkoušela i tuhle variantu. Podnikli jste někdo už tenhle výlet nebo se k tomu třeba chystáte? Máte nějaké rady na cestu..? Potterheads pojďte mi poreferovat co mě čeká. Už teď se teším, ale napřed musím zvládnout pracovní a školní povinnosti ..takže hlavně to nezakřiknout.

#hp #theboywholived #harrypotterfilms #potterhead #potterheadforlife #hogwartsismyhome

#jkrowling #pottermania #magic #wizard #witch #fandom #potterystudio #pottermore

#books #wizardingworldofharrypotter #hufflepuffgirl #london #traveller #explore

Bojový sport pro holky? PROSÍM O RADY A TIPY

16. srpna 2016 v 23:08 | eLLen May
Zdravím všechny!

Můj mozek v posledním čase začala zaměstnávat jedna docela otravná myšlenka... Nikdy jsem nebyla sportovně založený člověk nicméně v posledních letech jsem zjistila, že pohyb je něco co mě baví, naplňuje a tak jsem se snažila najít si i sport, který by mě bavil a zároveň mi pomohl udržovat si kondici. Zatím mě však nic mimořádně nenadchlo. Od pubertálních let se hodně peru s váhou, ale to je u mě dost otázka životosprávy a řekněme, že tuhle věc mám už docela vyřešenou.

Běhaní je pro mě nutné zlo - já raději hodně intenzivně chodím - mám dva psi což je záruka vydatnějšího pohyb venku, taky jezdím na kole, in-line bruslých a v zimě někdy chodím na stěnu (indoor climbing). Před nějakou dobou jsem začala cvičit a posilovat není to však žádnej hardcore, zatím pořád hledám cestu jak to dělat pořádně a dobře. Tohle všechno mě baví, ale..! Již nějaký čas koketuju s myšlenkou začít dělat nějaký druh BOJOVÉHO SPORTU PRO HOLKY.


Ráda bych vás tímhle způsobem poprosila o radu - jaký sport si nejlépe zvolit a co od toho čekat? Třeba najdu někoho kdo řešil podobnou otázku a má třeba s bojovými sporty nějaké zkušenosti. Výloženě mi až tak nejde o to naučit se sebeobranu, i když to se rozhodně vždycky hodí, ale jde mi především o bojový sport, který bude taky tlačit na zvýšení mé tělesné kondice a budu moct ze sebe dostat trochu zdravé agrese. Kdysi na základní škole jsem měla možnost si vyzkoušet JIU-JITSU a viděla jsem i AKIDO, ale oba zmíněné jsou dle mého názoru především o technice a chvatecht. Docela mě zaujal MUAY THAI (thaibox) nebo KICKBOX, oba jsou to dost kontaktní sporty. Já rozhodně nejsem žádné párátko, mám ráda adrenalin a líbí se mi svaly. Zajímalo by mě jestli třeba existuje i nějaká ondnož pro holky a hlavně jak takový trénink probíhá u úplných nováčků, jak to pak pokračuje dál atd.

Budu ráda za všechny vaše názory, zkušenosti a cokoliv by jste mi k tomu mohli říct!

I'm bungy JUMPer.

11. ledna 2015 v 18:25 | eLLen May
Přesně 12/07/2013 jsem ve Vizovicích poprvé ztratila smysl odpovědnosti vůči svému životu a opustila pud sebezáchovy ve výšce 70 metrů. Když jsem se vrhla do volného prostoru, a jediný dotyk s realitou byly jen smyčky chycené ke kotníkům. Tak jsem si splnila jedno z nejpraštěnějších přání v životě a stala se SKOKANEM BUNGEE. Co víc.., stala jsem se na tom závislou.

Většinou, když na to příjde řeč,.. lidé mi nejčastěji pokládají dvě otázky: "Ty se nebojíš?!" a "Jaký je to pocit letět dolů?" Samozdřejmě, že se bojím. Jen hlupák se nebojí a kdo nemá strach dělá chyby z vlastní pýchy. A pocit? Ten se dá těžko popsat, tají se vám dech. Pokud je to poprvé je to hlavně tím strachem řekla bych. A když je to po několikáté, je to hlavně pocit absolutní svobody, byť jen na několik sekund.

"ŽIVOT = přesný součet náhod." To jsou slova Miroslava Zikmunda, známého českého dobrodruha a nejspíš nejpřesněji vystihují ten pocit těsně před skokem, než skočím dolů. Tam nahoře si naprosto důkladně uvědomuju jak málo toho držíme pevně ve svých rukou. Cesta do nebe vede hlavně po zemi!

 
 

Reklama

"Ti, kteří nevěří v kouzla, je nikdy neuvidí." - Roald Dahl