Předprázdninové trauma

25. června 2017 v 20:36 | eLLen May |  letters to..
Víkend je už téměř pryč a přede mnou poslední týden letošního školního roku. Nelze popsat slovy jak moc se teším až budu mít volno, ale nesmím předbíhat. Totiž, už je téměř tradicí, že toho mám před prázdninama spoustu k dohánění. Chaos zkrátka vytváří nové pracovní příležitosti.

"Vážený pane,
žádáte mne o radu. Přečetl jsem si rukopis Vašeho románu a mohu Vám odpovědně říci: Jezte víc ryb! Obsahují fosfor, který podle mínění lékařů napomáhá rozvoji inteligence. Soudím, že by Vám stačily dvě velryby střední velikosti.
S pozdravem
Mark Twain"

Někdy s podivem zjišťuji kolik všedních věcí si o sobě plně neuvědomuji. Například, jsem zjistila, že se stoupající teplotou venku .. úměrňě vzrůstá i moje podrážděnost. Prostě, je mnohem jednoduší mě nasrat v létě. V zimě si dokážu zachovat chladnou hlavu. Nikdy jsem nepřišla na chuť opalování, ani přílišnému odhalování všemožných částí těla. A na sluneční záření mám alergii, ale člověk by měl v každém svém dni najít aspoň tři věci, které ho dělají šťastným. Třeba já jsem teď vděčná, že venku prší. Příští týden jedeme s pár kamarády vodu (MORAVA). No a bez vody to na řece .. řekněme, že bez ní to moc nejde.

Abych si pořád nestěžovala, léto není jenom špatné. Existují i věci, které na něm mám ráda. Třeba večer můžu vytáhnout luk, a prostřílet se do "bezvědomí". Než jsem začala s lukostřelbou moc jsem nechápala co na tom lukostřelci tolik žerou, ale časem jsem zjistila, že v těch jednotvárných pohybech nacházím svůj klid. Natáhnout. Zamířit. Vypustit. A tak pořád dokola. Snad nikoho nezastřelím než zas bude pátek.

 


Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 26. června 2017 v 9:32 | Reagovat

Triceti-sesti stupnove vedro je sice humus, ale nasledujici bourky jsou jeste horsi. To pak venku div nelitaj stromy (o kytiskach na balkone nemluve).

Uiii, a jak si vsimam, tady ma tez nekdo v oblibe Eluveitie!

2 Katie* Katie* | Web | 29. června 2017 v 21:40 | Reagovat

Mám to trochu podobně s prvními chvilkami před prázdninami a v prázdninách. Nebo aspoň mám ten pocit :) :D Jsem vždy...Honem honem. Plno plánů. Potom sama zjistím a říkám si...sakra zvolni. A taky zjistím, že ono toho tolik není. Ups :)
Ou to je mi pěkná "citace"...vykouzlila mi úsměv :D Pěkné proložení článku :)
Tak to máš zajímavý.
Já jsem za každého počasí podobná...jako jo občas i na mě počasí dolehne a jsem letně usměvavá nebo s vysokou teplotou podrážděná, podzimově zachmuřená, chladná ve sněhu atd atd...kdo vlastně jakej je s tím počasím? O.o :D Ne, vážně, na mě to naštěstí obvykle vliv nemá. Jsem furt stejně hrozná nebo úžasná :)) :D
Ale musím uznat, že to máš zajímavý takto...oni se všichni radují z léta a tebe je jednoduchý naštvat :D
Jojo, vždy hledat pozitiva...tak si jich užívej a užij si vody a všeho ostatního, co půjde :) :)
Lukostřelba? Zajímavý koníček. Popravdě, toto mi nic moc neříká. Ale je fajn, že máš svoje...co tě baví, a i svým způsobem uklidňuje a tak :)

3 eLLen May eLLen May | E-mail | Web | 30. června 2017 v 21:05 | Reagovat

[1]: Bouřky taky zrovna nemusím, ale Eluveitie a podobně.. mám ráda moc.

[2]: To jsem ráda :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Ti, kteří nevěří v kouzla, je nikdy neuvidí." - Roald Dahl