Nikki Sixx & Ian Gittins ~ Heroinové deníky

30. června 2017 v 15:33 | eLLen May |  books in my thoughts
{ROK V ŽIVOTĚ ROCKOVÉ HVĚZDY ZAVISLÉ NA DROGÁCH}

Baskytarista slavné kapely Mötley Crüe nechává čtenáře nahlédnout do dávno zapomenutých deníků, které si vedl v dobách největší slávy. Popisuje jeden rok plný vzestupů i pádů, kdy mu pomalu ale jistě dochází, že by ho jeho vztah k drogám, a zejména k heroinu, nakonec mohl stát život. S osobitým humorem ironicky glosuje události, které jsou často jen velmi těžko uvěřitelné, a odhaluje čtenářům temná zákoutí mysli rockové hvězdy závislé na drogách. K jeho deníkovým zápiskům jsou přidány komentáře dalších členů kapely, slavných muzikantů, jeho příbuzných i jeho drogových kumpánů. Dokonce i sám Nikki se rozhodl přidat své současné názory na tehdejší události. (oficiální text)
~


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
» Pro začátek by bylo dobré říct, že čtu hodně autobigraficky zaměřených titulů a vzhledem k mé posedlosti tímhle chlapem to prostě nešlo přehlédnout. Přihazuji ji k dobru, i když ji mám nějaký čas přečtenou. Leží hned vedle nočního stolku a často po ni před spaním sahám, haha.
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
» Rychlý život nebo taky Pomalá smrt..
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
» ..a doháje
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
» Vzhledem k povaze téhle knihy. Tak s nikým! Sám Nikki Sixx v závěru dodává, že jestliže tímhle "deníkem" odradil od drog aspoň jednoho člověka pak mu stálo za to podělit se světem o svoje osobní peklo.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
» Den po dni je ten příběh vlastně hrozný a ještě hrozivější, celou dobu se ptáte: "Jak to, že ten parchant vůbec ještě žije?!" Musel umřít aspoň 3x, aby se konečně dal dohromady a vypořádal se s životem. Dneska je uspěšný muzikant, textař, baskytarista, navrhuje oblečení, fotí a vůbec inspiruje spoustu lidí. Kurt Cobain, Jim Morrison, Janis Joplin a další ti všichni inspirují lidi po smrti, ale zeptal se někdo kolik toho mohli dokázat kdyby byli ještě na živu. "Umírání bylo jednoduché..., to co jsem dokázal jen s největšími potížemi, bylo žít.. (NIKKI SIXX)"
Tak knížka odhaluje úplně jinej pohled na muziku 70.- 80.let taky vás to donutí přemýšlet nad sebou ...a taky tím jak důležitý je pro člověka dětství (správná a fungující rodina). No a mimo jiné se u toho taky náramně pobavíte. Ona je to sice hóóódně černá komedie, ale dostečně to vykresluje pojem: "drogy, sex a rock&roll".
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize, ale třeba i v chování postav.
» Snad jen, že je to opravdu návykové čtení, hahaha!
Asi to není kniha vhodná pro děti, dala bych tam hranici tak 15+ i když co já vím.. Kdyby to ty děcka mělo odradit třeba jenom od kouření - pak je to nejlepší způsob jak pedagogicky zapůsobit.

100% (dala bych i 150% kdyby to šlo)

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pod c.č. přídávám ukázky (scany) z deníků. Ráda bych tím opravdu někoho navnadila a donutila nejen k čtení, ale k zamyšlení - zvlášť mladé lidi, kteří se pouští na tyhle drogové vejlety nebo jenom prostě hledají sami sebe.. a nebo na takové "jiné" lidi pohlížejí z vrchu. Mě osobně ta knížka neuvěřitelně pomohla, Nikki mi pomohl. A upřímně řečeno já do té doby ani netušila jam moc velkej problém mám. Když na začátku písničky Lies of the Beautiful People, od SIXX:A.M., komentuje nejen tenhle song, ale hlavně další svoji knížku, "This Gonna Hurt", říká:
"I find beauty in things that people don't usually find beautiful. Are you with me now are you ready to dig into the things that scare you and expose the raw nerve and get on with our lives? It's okay to be different."
- "Je v pořádku být jiný."- Sáhněme si na svědomí.. Jak často dokážeme vidět v lidech krásu? Jak často posuzujeme lidi podle toho kolik mají peněz, gelu na hlavě,.. a jak často jsme schopni lidem kolem nás tu krásu zprostředkovat - ukázat jací doopravdy jsme...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pro zobrazení scanu v plné velikosti si musíte kliknout 
pravým tlačítkem vašeho myšáka a navolit [Zobrazit obrázek].
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Ti, kteří nevěří v kouzla, je nikdy neuvidí." - Roald Dahl