Taboo [2017] | TV miniseries

15. ledna 2017 v 21:11 | eLLen May |  entertainment

» Žánr: Drama [8 x 59 min]
» Hrají: Tom Hardy, Oona Chaplin, Jonathan Pryce, Leo Bill, David Hayman, ...
» Scénář: Chips Hardy, Tom Hardy, Steven Knight
» Režie: Anders Engström, Kristoffer Nyholm
» Hodnocení: - [95%]

» Obsah: Temně surreálná minisérie, odehrávající se v roce 1814, sleduje příběh dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy), muže, který byl na konci světa a vrací zpět po deseti letech v Africe, naprosto změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal co zbylo z otcova přepravního impéria a dal znovu dohromady svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál více spletitými záležitostmi, s nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul hrozbě odsouzení k smrti. V obklíčení konspirací, vraždou a věrolomností se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a zrady. [Zdroj HBO Europe]


» Můj názor: K téhle minisérii přítáhlo moji pozornost hlavně jméno, Tom Hardy. Očekavala jsem výrazně dekadentní, esteticky špinavou atmosféru se stylem hororových zákoutí. A samozřejmě pološíleného, zachmuřeného "bouchače" Hardyho, který se promručí všemi osmi díly. A přesně tohle jsem také dostala. Pokud mu tuhle jeho polohu žerete, z Taboo budete vyloženě nadšení, protože tohle je jednoznačně koncentrovaný Hardy. Zatím to vypadá přesně jako ten případ kabátu šitého sobě na míru, dá se říci, že si v podstatě vytvořil seriál podle své vlastní chuti. Stejně tak jsem zvědavá, jak zdatně mu budou zbývající kolegové sekundovat, rozhodně jde o velmi zajímavé herce.
Už pilotní epizoda, nastínila hned několik zajímavých dějových linek, na kterých důmyslně buduje svoji temně - mysteriozní atmosféru. Po vizuální stránce je série pastvou pro oko (kostýmy, špinavé ulice Londýna, halucinační stavy - flashbacky hlavního hrdiny). Jsem velmi zvědavá kam se děj bude dále ubírat. Podle prvních dvou dílů soudě, nás nejspíš čeká buď pěkně natočená nuda a nebo poměrně husté drama. Nuže uvidíme, zatím v tom vidím enormní potenciál a řadím to mezi seriály s high priority.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Ti, kteří nevěří v kouzla, je nikdy neuvidí." - Roald Dahl