Zdravé a krásné vlasy? Stačí trošku rozmazlování.

19. dubna 2015 v 13:41 | eLLen May |  inspiration
Dneska jsem si připravila téma jak se správně starat o vlasy, aby byly krásné, zdravé, silné a přitom přirozené. Přirozenost dnes frčí a i přirozeně vlnité vlasy vypadají moc hezky. Je důležité si je trochu rozmazlovat.


Já sama jsem řešila velký problém s lámavostí, třepením konečků a to například žehličku nepoužívám vůbec. Zjistila jsem, že při péči o svoje háro dělám téměř všechno špatně a tak jsem si nechala poradit. No a výsledky se opravdu dostavily.

V první řadě je potřeba říct, že kladných výsledků lze dosáhnou pravidelným zastřihávání vlasů. Na polámané vlasy doopravdy platí pouze nůžky aspoň jednou za 3 měsíce. Existuje sice spousta přípravků, které trošku pomůžou, ale nikdy už nedokážou vlas dostat do zcela původního stavu. A nebojte se, že by vám vlasy nerostly.

Základem je správné umývání vlasů. Voda, kterou vlasy myjeme by neměla být příliš horká a ani studená, ale teplá. Horká voda zapřičiňuje prokrvení pokožky hlavy a podpoří tak nadměrné tvoření mazu, studená voda zase naopak z vlasů nesmyje všechny nečistoty. Vlasy je dobré před mytím rozčesat.

Šampón (vybraný podle typu vašich vlasů) nenanášíme po kvantech na jedno místo! Nýbrž stačí na dlaň vymáčknout množství velikosti lískového ořechu (samozřejmě záleží na délce a hustotě vlasů), šampón pak druhou rukou vetřít na několik míst po celé hlavě a až pak následně začít vlasy jemně mnout. Pokud se snažíme hlavu hrubě drhnout opět dřeme kůži, která se pak může mastit, ale hlavně si poškouzujeme vlasová vlákná. Takže, jemně mnout po směru růstu vlasů v celé jejich délce. A pak dobře opláchnout - správně opláchnuté vlasy začnou pod prsty trošku hrubnout.

Kondicionéry, masky - vlasové péče nanášíme po mytí. Vlasy je třeba před nanášením přípravku částečně vysušit ručníkem. Vlasy opět ručníkem nikdy nedřeme, jen přebytečnou vodu vymačkáme ve směru růstu vlasů. Pokud přípravek nanášíme na zcela mokré vlasy, živiny nám na vlasech neulpý a vyplavý se. Samotný přípravek pak nanášíme jen na konečky vlasů. Některé masky potřebují 2-3 minuty jiné 10 minut atd., jak dlouhou masku na vlasech nechat se dozvíme z návodu. A nakonec je důležité všechno dobře spláchnout.

Rozčesávání a česání. Po umytí mezi sušením a fenováním je třeba nanés přípravek, který zabraňuje teplu poškodit vlasové vlákno a zároveň nám může umožnit vlasy lépe rozčestat. Pozor, vlasy rozčesáváme od KONEČKŮ ke KOŘÍNKŮM! Zvlášť u hodně dlouhých vlasů se stává, že pokud vlasy rozčesáváme směrem dolů v půlce cesty se nám hřeben zasekne a my pak hrubě vlasy roztrháme a polámeme. Takže rozčesáváme postupně od spodu nahoru a až na závěr celé vlasy projedeme ve směru jejich růstu.

Práci nám může hodně usnadnit správně zvolený kartáč, který není ostrý a vlasy nám nepoláme. Nejšetrnější jsou, asi kartáče z kančích štětin, ale pokud mohu něco dopručit tak jsou to kartáče značky Tangle Teezer. Velmi rychle a snadno vlasy rozčešou. TT je velmi měkký, poddájný, neškrábě pokožku hlavy a vlasy krásně uhladí.

Sušení a fénování. Jak už jsem psala výše, každé hrubé dření vlasy poškozuje, způsobuje třepení a lámání stejně tak všechno horké (tzn. žehlení, kulmování i fenování). Holky, i se správným fenováním se dá dosáhnou krásně rovných uhlazených vlasů, chce to jenom trpělivost - fenování rozhodně nepoškodí vlas tak jako často používaná žehlička. Napřed je, ale třeba vlasy sušit mačkavými pohyby ve směru růstu vlasů a nechat je vyschnout jen tak bez ničeho aspoň do 80%. Potom nanést přípravek, který ochrání vlasy před přílišným teplem. Následně můžeme začít fénovat. Fénujeme vždy shora kolmo k hlavě, nikdy né proti směru růstu vlasů. Vhodné je mít na fénu nádstavec, kterým lze otáčet a pomůže nám tak usměrnit proud vzduchu. Pomoct si můžeme i kulatým kartáčem (nebo kartáčem s hranou). Nejlepšího efektu dosáhnem tím, že si vlasy rozdělíme na několik pater a zaklipuseme nahoře. Fénujeme nejdříve nejspodnější vlasy a pak postupujeme směrem nahoru. Vlasy jsou pak hladké a krásně zapadnou kam mají. Já ke konci ještě pustím na fénu studeňější vzduch, aby se vlasy aklimatizovaly.

Zdá se to jako hotová věda, ale jedině se správnou péčí lze dosáhnout nejlepších výsledků.

 


Komentáře

1 M. M. | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 17:38 | Reagovat

Zajímavý článek :) Zjistila jsem, že tak 50 % věcí dělám špatně :D
Ale ten kartáč Tangle Teezer si chci pořídit, už jsem o něm hodně slyšela :)

2 Inny Emilly Inny Emilly | Web | 19. dubna 2015 v 18:43 | Reagovat

dobré rady, co se hodí :)

3 untrue - ellie's untrue - ellie's | Web | 20. dubna 2015 v 9:05 | Reagovat

já když se češu, tak si je i zároveň trhám, ale od spoda nahoru? To jsem nevěděla, zkusím to

4 eLLen May eLLen May | E-mail | Web | 20. dubna 2015 v 13:57 | Reagovat

[3]: Nejdříve rozčesat konečky pak přejít do středu a od středu rozčesávat ke konečkům a nakonec úplně od kořínků pročísnout až dolů ;-)
Práce co :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Ti, kteří nevěří v kouzla, je nikdy neuvidí." - Roald Dahl