No One Like You

12. dubna 2015 v 10:30 | eLLen May |  letters to..
"Ahoj, jak je?" Tak začíná hodně z našich rozhovorů. Často nás to ani doopravdy nezajímá, ale protějšku to dá pocit důležitosti. Říkáme tím, že nám na něm záleží. Člověk je zvrácená forma zvířete. Tedy minimálně já.. si to o sobě sem tam myslím a to není moc povzbudivá informace.

Chtěla jsem si všechno napsat už před nějakou dobou, ale napřed jsem si to potřebovala promyslet. Je to teprve 22 dní od posledního zápisku, ale mě těch dvaadvacet dnů příšlo jako celá věčnost. Abych si to zrekapitulovala: poslední dva roky proběhly tak nějak jako jízda na horské dráze, jednou nahoře jindy zas dole, pak v jeden moment celej ten vozík vykolejil a mě se zatmělo..

Ptám se kolik toho člověk snese? Kolik radosti, zlosti, uspěchů, pádů, zklamání a bolesti dokáže přežít než si řekne dost. Jestliže tu otázku vztáhnu na sebe, pak jsem tohle všechno potřebovala, aby se mi rozsvítilo v hlavě. Za to se cítím hrozně.

Ve čtvrtek 26. března mi v dopledních hodinách zazvonil telefon, byla to máma. Volala mi, aby mi řekla, že zemřel člověk: mladý, veselý v plné síle s velkým srdcem a náručí pro všechny kdo potřebovali obejmout. Člověk na ktereho nikdy nezapomenu!

Měla jsem teď hodně podmětů k zamyšlení. Došla jsem k jednomu závěru. Měla bych být spokojenej člověk, ale přesto mě v noci trápí otázka: "A TO JE VŠECHNO?!" Štěstí nebo neštěstí ani jedno nechodí nikdy samo.

Všechen ten chaos a všechno, co nemůžeš ve svém životě ovládat. Toho se neboj, protože takhle to bude pořád. Nemůžeš se bát žít a vzít si, co od života chceš. Nemůžeš ovládat všechny ty bláznivé věci, co se ti dějí.
Můžeš jen ovládat způsob, jak se s tím vypořádáš.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

"Ti, kteří nevěří v kouzla, je nikdy neuvidí." - Roald Dahl